27-04-18
Tuchola. Na początek uroczystości odśpiewano hymn emerycki
Obchody Światowego Dnia Inwalidy w Tucholi

25 kwietnia br. w Tucholskim Ośrodku Kultury odbyły się uroczyste obchody Światowego Dnia Inwalidy pod hasłem „NIEPEŁNOSPRAWNI, ale PEŁNOPRAWNI”.

Obchody rozpoczęto mszą św. w kościele pw. św. Jakuba w Tucholi w intencji emerytów, rencistów i inwalidów ze stosowną homilią wygłoszoną przez kapłana tej parafii. Następnie w Tucholskim Ośrodku Kultury w Tucholi odbyła się część oficjalna, na którą przybyło około 200 osób - gości oraz przedstawicieli władz samorządowych.

Na początek uroczystości odśpiewano hymn emerycki.

W imieniu Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Tucholi i własnym uczestników spotkania powitała przewodnicząca Felicja Antosiak. Całą uroczystość poprowadziła Jolanta Bągorska.

Zaproszeni goście złożyli zebranym najlepsze życzenia: zdrowia oraz wielu sukcesów i satysfakcji z podejmowanych przez PZERiI oraz jego członków działań na rzecz społeczności lokalnej miasta i powiatu.

Przewodnicząca zarządu PZERiI w Tucholi Felicja Antosiak przeczytała komunikat Zarządu Głównego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Warszawy dotyczący obchodów Światowego Dnia Inwalidy w roku 2018.

Podczas spotkania była okazja do pomiaru ciśnienia i poziomu cukru we krwi. W części artystycznej zaprezentowały się zespoły z naszego regionu.

W czasie poczęstunku przy kawie i słodkościach emeryci mieli okazję porozmawiać z przyjaciółmi, władzami miasta. Osobom starszym takie spotkanie sprawiają wiele radości. Oczekują na nie z niecierpliwością i z wielką radością w nich uczestniczą.

Uroczyste obchody udało się zorganizować dzięki dotacji przyznanej przez gminę Tuchola w ramach konkursu ofert dla organizacji pozarządowych, środków własnych i życzliwości sponsorów.

"Dzięki gościnności Tucholskiego Ośrodka Kultury mogliśmy się spotkać w tak licznym gronie" - podkreśla Felicja Antosiak.

Na zakończenie przewodnicząca zarządu PZERiI życzyła zebranym dużo zdrowia, radości i zapału na każdy nowy dzień i zaprosiła na piknik, który odbędzie się w lipcu w Tucholi.

mat. UM Tuchola