6-10-15
Gmina Tuchola. Na start przybyło blisko 230 sympatyków dwóch kółek

III Rajd Rowerowy w Legbądzie

W minioną sobotę 3 października odbył się III Rajd Rowerowy w Legbądzie, pod patronatem Burmistrza Tucholi Pana Tadeusza Kowalskiego, w ramach lokalnej akcji sportowej Programu WF z klasą. Na start przybyło blisko 230 sympatyków dwóch kółek, którzy przyjechali do nas z Tucholi, Kiełpina, Raciąża, Stobna, Sołectwa Legbąd, Czerska.

Organizatorem aktywizacji społeczności była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Legbądzie przy współpracy Urzędu Gminy Tuchola. Otwarcia imprezy dokonali: Pan Burmistrz Tadeusz Kowalski oraz Pani Dyrektor Barbara Drewczyńska. Policjanci z Komendy Powiatowej w Tucholi objaśnili zasady poruszania się po drogach publicznych oraz przedstawili zasady zachowania bezpieczeństwa. Peleton cyklistów prowadzili: Burmistrz Tucholi, Dyrektor Szkoły, ks. Proboszcz Parafii pw. NSPJ w Legbądzie. Trasa rajdu wiodła przez malownicze zakątki Borów Tucholskich, uczestnicy przemierzyli ok. 18 km. Na trasie rajdu Panie z KGW i Świetlicy Wiejskiej w Rzepicznej przygotowały pyszny poczęstunek dla rowerzystów. Po powrocie do Świetlicy Wiejskiej w Legbądzie na cyklistów czekał ciepły poczęstunek, przygotowany przez kucharki ze szkoły w Legbądzie. Po wspólnym świętowaniu nadszedł czas na konkurs wiedzy o Borach Tucholskich. Do wygrania było 20 nagród rzeczowych, które ufundowała szkoła oraz 2 rowerowy, których fundatorem był Burmistrz Tucholi. Dwóch uczestników rajdu spośród, których zostały rozlosowane nagrody Panowie: Tomasz Stybaniewicz i Paweł Redlarski, przekazali swoje nagrody do następnego rozlosowania wśród uczestników rajdu. Gdy emocje sięgnęły zenitu i do wygrania były rowery, Marysia wylosowała szczęśliwy pierwszy numerek 343, pytanie brzmiało: Jak się nazywa Burmistrz Tucholi? Zwyciężczyni Pani Romana Redlarska znała odpowiedź na pytanie, również okazała wielkie serce i zrzekła się nagrody (rower) na rzecz następnego losowania – dzięki temu na rowerze odjechała Dorota Maluchnik. Drugi rower wygrała mieszkanka Legbąda, zarazem nieodłączna towarzyszka naszych wszelakich imprez sportowych, najstarsza uczestniczka imprezy, Pani Wera Domżalska. Najmłodsza uczestniczką rajdu został Aleksander Murawski. Na koniec rozlosowano również nagrody pocieszenia w formie koszulek. Składamy serdeczne podziękowania za wysoką frekwencję, wspólnie cieszymy się, że sportowe akcje łączą naszą społeczność szkolną oraz środowiskową. Dziękujemy za okazaną pomoc wszystkim służbom zabezpieczającym rajd: panom strażakom z OSP w Legbądzie, Policjantom z Komendy Powiatowej w Tucholi, służbom medycznym - Pani Żanecie Glaner i Panu Krystianowi Koślińskiemu, Księdzu proboszczowi Sławomirowi Mowinskiemu, paniom ze Świetlicy Wiejskiej w Legbądzie i Rzepicznej, paniom sołtys z Legbąda, Rzepicznej i Klocka.

SP Legbąd

PRZYSZŁY ROK W RAMACH RAJDU KONKURENCJE REGULAMINOWE:

NAJLICZNIEJSZA RODZINA,

NAJSTARSZY UCZESTNIK/ UCZESTNICZKA,

NAJMŁODSZY UCZESTNIK/ UCZESTNICZKA

DOKOŃCZ HASŁO PRZEWODNIE IV RAJDU W LEGBĄDZIE: „MÓJ PIERWSZY ROWER BYŁ…………..”

PLAKAT DLA DZIECI ZE SP LEGBĄD „NASZ RAJD ROWEROWY W OCZACH DZIECI”

Zdjęcie: dsc01538.jpg Zdjęcie: dsc01355.jpg Zdjęcie: dsc01440.jpg Zdjęcie: dsc01519.jpg Zdjęcie: dsc01380.jpg Zdjęcie: dsc01543.jpg Zdjęcie: dsc01510.jpg Zdjęcie: dsc01548.jpg Zdjęcie: dsc01527.jpg Zdjęcie: dsc01458.jpg Zdjęcie: dsc01438.jpg Zdjęcie: dsc01345.jpg Zdjęcie: dsc01413.jpg Zdjęcie: dsc01508.jpg Zdjęcie: dsc01470.jpg