23-04-13
Tuchola. Konkurs obrony cywilnej
Burmistrz Tucholi nagrodził
najlepsze prace

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Tuchola po raz kolejny przystąpili do Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pn. „Obrona Cywilna Wokół Nas – Obrona Cywilna Wczoraj i Dziś”. Na etap gminny konkursu wpłynęło 56 prac.

W konkursowe szranki stanęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi, Szkoły Podstawowej w Kiełpinie, Szkoła Podstawowa w Legbądzie, Gimnazjum nr 1 w Tucholi oraz Gimnazjum nr 2 w Stobnie.

Podsumowanie etapu gminnego konkursu odbyło się 22 kwietnia 2013 r. w Tucholskim Ośrodku Kultury. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac atrakcyjne nagrody rzeczowe, które wręczył Szef Obrony Cywilnej Gminy - Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

Komisja konkursowa powołana przez Szefa Obrony Cywilnej Gminy Tuchola nagrodziła 3 prace w kategorii szkół podstawowych i 1 pracę w kategorii gimnazjów. Dodatkowo przyznano 2 wyróżnienia.

Oto autorzy nagrodzonych prac:

- w kategorii szkół podstawowych:

1. Tomasz Sikora – Szkoła Podstawowa nr 3 w Tucholi,
2. Wiktoria Gwizdała – Szkoła Podstawowa nr 3 w Tucholi,
3. Jakub Prill – Szkoła Podstawowa nr 3 w Tucholi.

- w kategorii gimnazjów:

Mikołaj Pieczka – Gimnazjum nr 1 w Tucholi.

Wyróżnienia otrzymały prace autorstwa:

1. Dagmary Hoffmann – Szkoła Podstawowa w Legbądzie,
2. Przemysława Pestki – Szkoła Podstawowa w Kiełpinie.

Nagrodzone prace wezmą udział w finale wojewódzkim konkursu, którego rozstrzygnięcie zaplanowano do dnia 24 maja 2013 r.Konkurs organizowany jest pod patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Jego celem jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ochronie ludności oraz pracy służb ratowniczych. Konkurs ma uświadomić młodemu pokoleniu zagrożenia cywilizacyjne, możliwości zapobiegania zdarzeniom kryzysowym oraz sposoby reagowania w przypadku ich wystąpienia, natomiast poprzez oddziaływanie wizualne ma przybliżyć mieszkańcom regionu aspekty ochrony ludności i zagrożeń cywilizacyjnych.

mat. Urząd Miasta w Tucholiboc1_585boc2_585boc3_585boc4_585boc5_585boc6_585boc7_585boc8_585boc9_585boc10_585boc11_585